Cik svarīga ir apgriezienu regulācijas funkcija slīpmašīnām?

0
2253

Jebkura materiāla augstas kvalitātes apstrāde ar leņķa slīpmašīnu.

Ketaslõikurid, ko dēvē arī par “fleksi” – ir neaizstājams līdzeklis būvniecībā. Tos izmanto arī remontam, koka un metāla apstrādes darbnīcās, kā arī daudziem citiem mērķiem. Leņķa slīpmašīnu popularitāte ir izraisījusi plašu šī rīka pielietojumu. Mūsdienās ir pieejams ļoti liels skaits leņķa slīpmašīnu ar visdažādākajiem tehniskajiem parametriem un funkcijām.

Ar katru gadu ražotāji mēģina padarīt leņķa slīpmašīnas pēc iespējas efektīvākas un ekonomiskākas. Lai to izdarītu, viņi izstrādā jaunas funkcijas un sistēmas, kas vienkāršo rīka izmantošanu. Mūsdienu modeļos īpašs uzsvars ir likts uz apgriezienu regulācijas funkciju. Tā uzlabo darba kvalitāti, nezaudējot jaudu. 

Kas ir apgriezienu regulācijas funkcija un kāpēc tā ir nepieciešama?

Ja jūs kādreiz esat strādājis ar slīpmašīnu, tad jūs zināt, ka dažādu materiālu slīpēšanai ir nepieciešams atšķirīgs leņķa slīpmašīnas apgriezienu skaits. Vislabāk, ja ātrums visā apstrādes procesā daudz neatšķiras no normas. Tomēr praksē nav iespējams sasniegt stabilu ātrumu. Kad fleksis tiek pietuvināts apstrādājamam materiālam, motors tērē daļu enerģijas, lai pārvarētu berzes pretestību. Tā rezultātā apgriezienu skaits minūtē mainās atkarībā no slodzes. Ja jums jāstrādā ar nelielu ātrumu, disks var apstāties pat zem leņķa slīpmašīnas svara. Savukārt, darbinot instrumentu ar lielu ātrumu, jūs iegūstat nekvalitatīvu rezultātu, ko izraisa materiāla pārkaršana.

Apgriezienu stabilizācijas funkcija tiek galā ar šo problēmu, ļaujot strādāt ar slodzi, ar noteiktu stabilu ātrumu. Tas palīdz sasniegt vienmērīgu virsmas apdari. Šis rīks radīs pietiekami daudz apgriezienu pat ar lielu slodzi uz virsmas.

Stabilizācijas priekšrocības

  1. Jūs varat izmantot slīpmašīnu pat ar palielinātu slodzi. Tas attiecas ne tikai uz leņķa slīpmašīnām, bet arī ar visiem citiem elektroinstrumentiem. Stabili apgriezieni it kā rada rezerves jaudu, ko var izmantot pārslodzes laikā. 
  2. Pat ja jums ir jāapstrādā neviendabīgs materiāls, apgriezienu skaits “neuzlēks augšā”, visu laiku paliekot stabils. Tas nozīmē, ka, slīpējot vai vienmērīgi griežot materiālu, jūs varat izveidot gludu virsmu vai precīzu griezumu.
  3. Apgriezienu atbalsta sistēma aizsargā pret enerģijas patērīņa zudumu pie slodzes, paaugstinot vai pazeminot spriegumu. Tas ļauj pagarināt instrumenta kalpošanas laiku.
  4. Apgriezienu atbalsta funkcija aizsargā no ātruma izmaiņām, kas izraisa diska deformāciju vai tā salūšanu.
  5. Materiāls netiek sabojāts diska nevienmērīgā griešanās ātruma dēļ. Tas nepārkarst un nav pakļauts pārmērīgai slodzei. Tas ļauj slīpēšanas laikā iegūt viendabīgu virsmu.

Kādu ātrumu lai izvēlas?

Leņķa slīpmašīnu galvenā funkcija ir dažādu materiālu apstrāde. Katram no tiem ir jāiestata noteikts diska griešanās ātrums:

  • Metāla slīpēšanai vispiemērotākais ir ātrums no 2000 līdz 3000apgr./min.
  • Koksne tiek pulēta ar ātrumu no 2000 līdz 4000apgr./min (precīza vērtība ir atkarīga no koksnes blīvuma).
  • Metāla vai porcelāna griešanai ir nepieciešams maksimālais ātrums. Piemēram, lai sagrieztu metāla skrūvi ar diametru 15mm, jums jāiestata diska griešanās ātrums apmēram 8000apgr./min.

Ja netiek ievērots atbilstošais diapazons, tā daļu var sabojāt. Koks, kas tiek slīpēts pārāk lielā ātrumā kļūs melns. Arī pats disks var kļūt nelietojams. Bet darbs ar cietajiem materiāliem ar mazu ātrumu būs ļoti neefektīvs.

Pastāvīgu apgriezienu uzturēšanas funkcija ir ļoti svarīga leņķa slīpmašīnām.